Biznes Firma

Firmowy muffin zamiast długopisu. Jak promować swój biznes za pomocą słodkości?

Firmowy muffin zamiast długopisu. Jak promować swój biznes za pomocą słodkości?
Targi, spotkania z ważnymi partnerami biznesowymi. Podczas takich okazji przedsiębiorstwa bardzo chętnie korzystają z gadżetów reklamowych. Jednak coraz częściej zamiast długopisów, notatników czy pendrive’ów w tym celu wykorzystują… muffiny i torty z logo

Data publikacji: 2017-09-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Firmowy muffin zamiast długopisu. Jak promować swój biznes za pomocą słodkości?
Kategoria: BIZNES, Firma

Targi, spotkania z ważnymi partnerami biznesowymi. Podczas takich okazji przedsiębiorstwa bardzo chętnie korzystają z gadżetów reklamowych. Jednak coraz częściej zamiast długopisów, notatników czy pendrive’ów w tym celu wykorzystują… muffiny i torty z logo firmy.

Firmowy muffin zamiast długopisu. Jak promować swój biznes za pomocą słodkości? BIZNES, Firma - Targi, spotkania z ważnymi partnerami biznesowymi. Podczas takich okazji przedsiębiorstwa bardzo chętnie korzystają z gadżetów reklamowych. Jednak coraz częściej zamiast długopisów, notatników czy pendrive’ów w tym celu wykorzystują… muffiny i torty z logo firmy.

Targi, spotkania z ważnymi partnerami biznesowymi, wydarzenia wewnątrz firmy. Podczas takich okazji przedsiębiorstwa bardzo chętnie korzystają z gadżetów reklamowych. Jednak coraz częściej zamiast długopisów, notatników czy pendrive’ów w tym celu wykorzystują… muffiny i torty z logo firmy. W jaki sposób słodkości pomagają promować własny biznes?

Stosowanie przez firmy gadżetów reklamowych to już standard – ich skuteczność jako nośnika reklamy w badaniu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych potwierdziło ponad 70 proc. respondentów. W dzisiejszych czasach, żeby zrobić wrażenie na klientach, partnerach biznesowych, jak i pracownikach, nie wystarczy już posiadanie najpopularniejszych gadżetów firmowych. Jak się okazuje, skutecznym sposobem na osiągnięcie tego celu może być współpraca z pracownią cukierniczą. Muffiny, torty oraz candy bary ze słodkościami zawierającymi np. logo danej firmy są coraz chętniej wykorzystywane przez sektor biznesowy. Skuteczność tego typu wsparcia potwierdzają najwięksi gracze, jak Facebook, Google czy Starbucks, którzy „przecierają szlak” mniejszym firmom. – W porównaniu do klientów indywidualnych, ci biznesowi zazwyczaj bardzo precyzyjnie określają, jak ma wyglądać słodki gadżet. Muffiny czy torty muszą bowiem odpowiadać np. kolorom zawartym w księdze znaku, a ich cena nie może przekroczyć zaplanowanego budżetu. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zamówienia, możliwe jest dostosowanie produktu do wymogów zarówno dużych, jak i mniejszych klientów biznesowych – mówi Urszula Stępniak, właścicielka pracowni cukierniczej Słodki Muffin

Początek końca firmowych długopisów?

Obecność na wydarzeniach branżowych to istotny element promowania własnego biznesu. Podczas nich firma każdorazowo ma okazję nie tylko spotkać się ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami, ale też nawiązać wiele nowych, wartościowych kontaktów biznesowych. Dlatego przedsiębiorstwa starają się zazwyczaj maksymalnie uatrakcyjnić swoje stanowiska, aby przyciągnąć jak najwięcej odwiedzających. W tym celu odchodzą od tradycyjnych długopisów, kubków i pendrive’ów z logiem na rzecz dedykowanych dla nich słodkich wypieków. – Chęć promocji podczas targów jest obecnie drugą najczęstszą przyczyną, dla której firmy się do nas zgłaszają. Podczas targów muffiny z logo firmy mogą służyć jako unikatowa dekoracja stanowiska, słodka zachęta dla pierwszych odwiedzających, a także jako upominek dla kluczowych klientów. Potwierdzeniem tego, że wypieki sprawdzają się w takiej roli są dla nas przedsiębiorstwa, które wracają z zamówieniami na kolejne eventy – mówi Urszula Stępniak.

A to już wiesz?  Od ultramaratończyka do Project Managera

Osłodzić relacje z partnerami

Od podpisania nowej umowy po połączenia spółek – prowadzenie przedsiębiorstwa obfituje w okazje do spotkań z partnerami biznesowymi. Takie spotkania każdorazowo są szansą na budowanie pozytywnych i profitujących relacji. Zakończenie rozmów wręczeniem spersonalizowanych specjalnie pod partnera muffinów nie tylko pozwala wyróżnić naszą firmę spośród innych kontrahentów, ale jest też potwierdzeniem naszego przygotowania i zaangażowania we wzajemne relacje biznesowe. – Wykonane na specjalne zamówienie muffiny nie należą jeszcze do grona typowych prezentów biznesowych, dlatego takie upominki z pewnością zostaną docenione przez obdarowanego – mówi Urszula Stępniak. Słodkości budzą pozytywne skojarzenia z tymi, którzy je wręczają. Dlatego też ich wykorzystanie w budowaniu relacji biznesowych nie tylko ociepla stosunki, ale także wpływa pozytywnie na dalszą współpracę.

Ważny employer branding

Słodkie wypieki z firmowym brandingiem sprawdzają się również przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń wewnątrzfirmowych. Pracodawcy, mając świadomość niskiego bezrobocia i trudności w pozyskaniu nowych pracowników, chętnie wykorzystują takie okazje do umilenia dnia podwładnym. – Wśród zamówień dominują te okolicznościowe, związane z Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą. W poszczególnych przypadkach, takich jak urodziny czy świętowanie długiego stażu pracy, firmy często stawiają na personalizację wypieków. Wówczas na słodkościach umieszczane są ozdoby związane np. z hobby danej osoby – dodaje właścicielka pracowni cukierniczej Słodki Muffin. Takie działania pozwalają nie tylko integrować pracowników, ale też dają im wyraźne sygnały, że są oni istotną częścią firmy. Pozwala to podnieść ich zaangażowanie i zadowolenie z miejsca pracy, co bezpośrednio przekłada się na ich efektywność.

Jak się okazuje, niezwykłe muffiny czy torty z logo firmy mogą być prostym narzędziem efektywnie wspierającym działania promocyjne oraz pomagającym budować relacje biznesowe. Przedsiębiorstwa doceniają największy atut rzemieślniczych wyrobów, jakim jest ich ręczne przygotowanie. Dzięki temu możliwości dostosowania zamówienia do potrzeb danej firmy są bowiem praktycznie nieograniczone.

A to już wiesz?  Milka kontynuuje długofalową strategię

Słodki Muffin jest małą, rzemieślniczą pracownią cukierniczą, specjalizującą się w tworzeniu wysokiej jakości tortów, muffinów oraz candy barów na różne okazje. Jej wyróżnikiem jest najlepsza jakość produktów, świeżość składników oraz wysoki standard obsługi Klienta. Wszystkie produkty przygotowywane są ręcznie, co przekłada się na ich niepowtarzalność. Firma działa w obrębie Warszawy i najbliższych okolic. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.slodkimuffin.pl.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Firmowy muffin zamiast długopisu. Jak promować swój biznes za pomocą słodkości? BIZNES, Firma - Targi, spotkania z ważnymi partnerami biznesowymi. Podczas takich okazji przedsiębiorstwa bardzo chętnie korzystają z gadżetów reklamowych. Jednak coraz częściej zamiast długopisów, notatników czy pendrive’ów w tym celu wykorzystują… muffiny i torty z logo firmy.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy