Wiadomości branżowe

WPROST: ranking polityków przegranych

WPROST: ranking polityków przegranych
Mieli władzę albo byli od niej o krok. A jednak wypadli z politycznej gry. Jednych wyrzucili z niej wyborcy. Inni przegrali z partyjnymi rywalami. Niektórzy wyeliminowali się sami. W najnowszym wydaniu tygodnika WPROST - ranking 10 gwiazd, które z największym hukiem spadły z politycznego firmamentu.W nowym WPROST także Tomasz Lis o symbolicznej autostradzie Stryków – Warszawa, spółdzielca Cezary Grabarczyk,  Joanna Kluzik-Rostkowska – matka rozpolitykowana czy upadły anioł swojej partii, Agata Passent o politycznej poprawności i kulturze, a Zbigniew Hołdys – o reality i talent show. Na łamach WPROST także niezwykła rozmowa… Manueli Gretkowskiej i Andrzeja Żuławskiego o niegrzecznej literaturze polskiej i granicach wolności artysty.Wybrać prowadzącą donikąd autostradę Tuska-Grabarczyka czy Highway to hell, czyli autostradę do piekła Jarosława Kaczyńskiego? Już wkrótce może to być dla wielu Polaków wyborcza metafora – pisze w artykule wstępnym do najnowszego wydania tygodnika WPROST redaktor naczelny Tomasz Lis. Jak podkreśla, dla

Mieli władzę albo byli od niej o krok. A jednak wypadli z politycznej gry. Jednych wyrzucili z niej wyborcy. Inni przegrali z partyjnymi rywalami. Niektórzy wyeliminowali się sami. W najnowszym wydaniu tygodnika WPROST – ranking 10 gwiazd, które z największym hukiem spadły z politycznego firmamentu.

W nowym WPROST także Tomasz Lis o symbolicznej autostradzie Stryków – Warszawa, spółdzielca Cezary GrabarczykJoanna Kluzik-Rostkowska – matka rozpolitykowana czy upadły anioł swojej partii, Agata Passent o politycznej poprawności i kulturze, a Zbigniew Hołdys – o reality i talent show. Na łamach WPROST także niezwykła rozmowa… Manueli Gretkowskiej i Andrzeja Żuławskiego o niegrzecznej literaturze polskiej i granicach wolności artysty.

Wybrać prowadzącą donikąd autostradę Tuska-Grabarczyka czy Highway to hell, czyli autostradę do piekła Jarosława Kaczyńskiego? Już wkrótce może to być dla wielu Polaków wyborcza metafora – pisze w artykule wstępnym do najnowszego wydania tygodnika WPROST redaktor naczelny Tomasz Lis. Jak podkreśla, dla jednych symbolem impotencji polskiego państwa będzie Smoleńsk. Dla niego samego w równym stopniu jest nim autostrada Stryków – Warszawa.

Autostrady A2 cały czas nie ma, a minister odpowiadający za jej budowę od czasu ubiegłorocznych wyborów w partii zajmuje się głównie partyjnymi rozgrywkami. Jednych wycina, innych dopieszcza, trzecim obiecuje. Cezary Grabarczyk konkuruje z Grzegorzem Schetyną o to, kto w PO jest najważniejszy po Tusku. Jego siłą jest spółdzielnia, którą tworzy część baronów regionalnych Platformy i dziesiątki szerzej nieznanych posłów. Czy „spółdzielcy” uchronią ministra przed odpowiedzialnością za kompromitację na A2? O sile ministra infrastruktury w najnowszym numerze tygodnika WPROST.

W najnowszym WPROST także Joanna Kluzik-Rostkowska. Była aniołkiem Kaczyńskiego. Miała być kandydatką na polską Angelę Merkel. Test oblała z kretesem. I to długo przed wyborami. Wygląda na to, że swoje pięć minut ma chyba za sobą.

A to już wiesz?  WPROST: Macierewicz i talibowie z PiS

Na pewno swoje pięć minut mają za sobą politycy, którzy otwierają ranking WPROST pt.: „Spadające gwiazdy” prezentujący 10 największych politycznych upadków ostatniego dziesięciolecia. Listę otwiera niedoszły premier Jan Rokita. Billboardy z hasłem „Premier z Krakowa” zaczęły śmieszyć dopiero po wyborach. W 2005 r. premierostwo Rokity wydawało się czymś nieuniknionym i naturalnym. Rokita mógł być znakomitym premierem, ale w II RP. Dlaczego nie w III – o tym w najnowszym WPROST. A w czołówce upadłych gwiazd także m.in. były wicepremier Andrzej Lepper i były premier Kaz(imierz) Marcinkiewicz. Kogo jeszcze zgubiły nadmierne ambicje, pazerność, próżność, lenistwo czy poczucie bezkarności, a kto ma szansę jeszcze powrócić w blasku fleszy – o tym w rankingu WPROST.

Niejednego z bohaterów rankingu zgubiła też nadmierna… spontaniczność. Także premier ostatnio gęsto się tłumaczył ze spontanicznej wypowiedzi o niedopiętym guziku. W Ameryce nigdy by tego nie powiedział. W Polsce nie jesteśmy uczeni tego, że formy mają znaczenie. Mamy słowiańskie poczucie, że liczą się prawda, uczucia, spontaniczność. To takie polskie – cenimy swojską naturalność – mówi w rozmowie z Tomaszem Machałą dziennikarka Agata Passent. Tłumaczy, na czym polega polityczna poprawność w jej amerykańskim wydaniu i dlaczego forma jednak ma znaczenie. A także o tym, jak w duchu poprawności uczy się dyskusji z przeciwnikiem bez obrażania. Rozmowa z Agatą Passent – w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST.

We WPROST także… X-Factor i talent show. Instrukcję obsługi programu specjalnie dla czytelników WPROST opracował Zbigniew Hołdys. Czy talent show słusznie są nazywane są mordercami muzyki? Ich jedynym grzechem jest, że przeżuwając w kółko stare piosenki i zmuszając uczestników do okropnych kompromisów (…) stwarzają im nadzieję na szybki sukces i udają, że to jest prawdziwe życie muzyczne. Otóż nie jest – pisze Hołdys we WPROST. Ktoś, kto fałszuje i mimo to wygrywa, ma niewielkie szanse na rzeczywisty sukces. Przegrany, ale z talentem, wyjdzie z czasem na swoje.

A to już wiesz?  2015 pełen wyzwań w branży ubezpieczeniowej

Na łamach WPROST również niezwykła rozmowa o tym, co wolno artyście. Czy w opisywaniu postaci są granice intymności, których pisarz nie powinien przekraczać? – zastanawiają się Manuela Gretkowska i Andrzej Żuławski. W najnowszej powieści Gretkowskiej „Trans” wielu upatruje zemsty na Żuławskim, z którym pisarka była związana na początku lat 90-tych. Gdybym chciała dokopać Andrzejowi Żuławskiemu w prywatnej sprawie, to zrobiłabym to bez ogródek, prywatnie. Moja powieść jest o archetypie związku starszego mężczyzny i młodej kobiety – mówi we WPROST Gretkowska. A gdyby nawet to był wierny opis, to przecież mamy do czynienia z powieścią. (…) Manuela pewnie zaraz powie, że prawię jej grzeczności, ale jej książka jest bardzo niegrzeczna. I bardzo dobrze – odpowiada Żuławski. Gretkowska kontra Żuławski na łamach najnowszego wydania tygodnika WPROST.

 Ponadto w najnowszym WPROST:

– „Trudna miłość prezesa” – jak polski futbol przerósł Mariusza Waltera

Kayah – „Polska Madonna” wraca na szczyt i ciągle sprzedaje płyty, a nie siebie

Jack Kevorkian i naturalna śmierć Doktora Śmierć

dr Dukan, dietetyczne mody i polskie „Sekrety diety

– ciuchy z lumpeksów i z limitowanych serii, niedbały szyk i obowiązkowe gadżety – dyskretny lans hipstera

We WPROST także – na tydzień przed publikacją „Listy 100 najbogatszych Polaków” – lista pretendentów do grona najbogatszych.

Najnowszy numer tygodnika WPROST ukaże się z dodatkiem firmowanym przez magazyn studencki „?dlaczego”. A w dodatku m.in. raport specjalny „Era inżyniera” – w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii maturzyści chętniej niż uniwersytety wybierali… politechniki. Na młodych inżynierów czekają tysiące miejsc pracy, wysokie zarobki i prestiż. W dodatku także młodzi polscy inżynierowie, którzy pracują nad nowym bolidem i chcą nim wystartować w zawodach we Włoszech oraz wywiad z Wojciechem Mecwaldowskim, który uważa, że życie jest za krótkie, żeby się nudzić.  

A to już wiesz?  Zachowania i preferencje wyborcze Polaków w grudniu 2014

Nowy WPROST w kioskach od poniedziałku, 13 czerwca 2011 r. E-wydanie tygodnika – wyjątkowo w niedzielę o północy. E-wydanie jest dostępne na stronie tygodnika (ewydanie.wprost.pl) oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl). Użytkownicy iPadów mogą czytać WPROST, pobierając z App Store aplikację eGazety. Szczegóły – na www.wprost24.pl.

 *****

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych i jedno z najczęściej cytowanych mediów prasowych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Tomasz Lis. Tygodnik WPROST jest jednym z najczęściej cytowanych mediów i najczęściej cytowanym tygodnikiem opinii w Polsce.

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy