Wiadomości branżowe

WPROST: będzie rewolucja?

WPROST: będzie rewolucja?
Będzie rewolucja? Na październik ofensywę zapowiada Janusz Palikot, zapowiada ją też Grzegorz Napieralski. Kto przejmie władzę, kiedy skończy się dekada PO-PiS-u – o tym w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST. A na okładce tygodnika – bohaterowie rewolucji.O szansach lewicowej rewolucji pisze w artykule wstępnym redaktor naczelny WPROST. „Nasza polityka, podobnie jak piłkarski mecz, nie może się bez końca toczyć na połowie boiska” - ocenia Tomasz Lis. Na lewej połowie boiska zaczął się jakiś ruch, jednak – zdaniem naczelnego WPROST - zarówno Palikot, jak i Napieralski niekoniecznie muszą wygrać ten mecz, a ich pomysł na politykę jest mocno niedoskonały. Dlaczego zapateryzm w Polsce nie wygra – w najnowszym WPROST pisze Tomasz Lis.W nowym WPROST również wywiad z jednym z bohaterów rewolucji. Janusz Palikot w rozmowie z Piotrem Najsztubem mówi m.in. o tym, dlaczego tworzy własny ruch polityczny, dlaczego obecny establishment zatracił zdolność zmieniania Polski, dlaczego premier Tusk nie podejmuje odważnych decyzji i o szkłach w okularach. Zapowiada też, że na kongresie jego ruchu, który odbędzie

Będzie rewolucja? Na październik ofensywę zapowiada Janusz Palikot, zapowiada ją też Grzegorz Napieralski. Kto przejmie władzę, kiedy skończy się dekada PO-PiS-u – o tym w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST. A na okładce tygodnika – bohaterowie rewolucji.

O szansach lewicowej rewolucji pisze w artykule wstępnym redaktor naczelny WPROST. „Nasza polityka, podobnie jak piłkarski mecz, nie może się bez końca toczyć na połowie boiska” – ocenia Tomasz Lis. Na lewej połowie boiska zaczął się jakiś ruch, jednak – zdaniem naczelnego WPROST – zarówno Palikot, jak i Napieralski niekoniecznie muszą wygrać ten mecz, a ich pomysł na politykę jest mocno niedoskonały. Dlaczego zapateryzm w Polsce nie wygra – w najnowszym WPROST pisze Tomasz Lis.

W nowym WPROST również wywiad z jednym z bohaterów rewolucji. Janusz Palikot w rozmowie z Piotrem Najsztubem mówi m.in. o tym, dlaczego tworzy własny ruch polityczny, dlaczego obecny establishment zatracił zdolność zmieniania Polski, dlaczego premier Tusk nie podejmuje odważnych decyzji i o szkłach w okularach. Zapowiada też, że na kongresie jego ruchu, który odbędzie się w przyszłą sobotę, pojawią się znane osobistości, będzie też „dwóch liderów”. „To będzie wielka niespodzianka, to będzie śmierć lewicy w dzisiejszej formule partyjnej i zasadnicze uderzenie we wszystkie inne formacje” – zapowiada Palikot. Pełny tekst wywiadu – w najnowszym WPROST.

WPROST wraca też do katastrofy smoleńskiej. Tym razem, w przededniu pielgrzymki, która dokładnie pół roku po tragedii udaje się na jej miejsce, Renata Kim rozmawia z Martą Murzańską-Potasińską, żoną generała Włodzimierza Potasińskiego, który zginął w katastrofie. O tym, dlaczego bliscy ofiar decydują się na wyjazd do Smoleńska, jak ważna jest dla nich wizyta w tym miejscu. A także o tym, jak wygląda życie po stracie bliskiej osoby, o radzeniu sobie z codziennością, o tym, jak przeżyła ostatnie pół roku. „Nigdy nie będę wdową” – rozmowa z Martą Murzańską-Potasińską  w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST.

A to już wiesz?  Polsko-Amerykański Tydzień Gospodarczy w Nowym Jorku

Jeżeli Polsce potrzeba rewolucji – to na pewno w piłce nożnej. Na EURO 2012 budujemy stadiony dla tysięcy widzów, z setkami udogodnień dla kibiców. A jednocześnie jesteśmy świadkami najsłabszej od lat gry polskiej reprezentacji. Polacy na EURO 2012 zagrają jako gospodarze, ale trudno się oprzeć, że będzie to piękna katastrofa. O tym, dlaczego coraz gorzej gramy (jako reprezentacja) w piłkę nożną i dlaczego nawet Franciszek Smuda nie jest w stanie zapewnić cudu odrodzenia polskiej piłki, a także o tajemnicy piłkarskich sukcesów Hiszpanów, Niemców czy Francuzów – w najnowszym WPROST.

Nowy numer WPROST w kioskach od poniedziałku, 27 września. E-wydanie tygodnika – dostępnie już w niedzielę o północy na stronie tygodnika oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk, eGazety oraz Nexto. Użytkownicy iPadów mogą czytać WPROST, pobierając z App Store aplikację eGazety. Szczegóły – na www.wprost24.pl.

*****

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych i jedno z najczęściej cytowanych mediów prasowych. Ukazuje się od 1982 r. Według Instytutu Monitorowania Mediów, w 2009 r. tygodnik WPROST był wśród dziesięciu mediów najczęściej cytowanych przez inne media mediów, jako pierwszy z tygodników.  Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Od końca grudnia 2009 r. jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Od maja 2010 redaktorem naczelnym WPROST jest Tomasz Lis. Pod nowym kierownictwem WPROST ponownie jest jednym z najczęściej cytowanych mediów w Polsce

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy