Biznes Firma

Bezpieczeństwo pożarowe dachów – powstaje specjalistyczna publikacja dla branży

Bezpieczeństwo pożarowe dachów – powstaje specjalistyczna publikacja dla branży
Przedstawiciele Styropminu, w trosce o jakość i bezpieczeństwo realizacji dachów płaskich, dołączyli do Grupy Merytorycznej PPOŻ. powołanej przy Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad

Data publikacji: 2016-11-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Bezpieczeństwo pożarowe dachów – powstaje specjalistyczna publikacja dla branży
Kategoria: BIZNES, Firma

Przedstawiciele Styropminu, w trosce o jakość i bezpieczeństwo realizacji dachów płaskich, dołączyli do Grupy Merytorycznej PPOŻ. powołanej przy Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad (DAFA).

Bezpieczeństwo pożarowe dachów – powstaje specjalistyczna publikacja dla branży BIZNES, Firma - Przedstawiciele Styropminu, w trosce o jakość i bezpieczeństwo realizacji dachów płaskich, dołączyli do Grupy Merytorycznej PPOŻ. powołanej przy Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad (DAFA).

Przedstawiciele Styropminu, w trosce o jakość i bezpieczeństwo realizacji dachów płaskich, dołączyli do Grupy Merytorycznej PPOŻ. powołanej przy Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad (DAFA). Grupa ta prowadzi prace nad wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego dachów. Uporządkowanie tej wiedzy jest istotne ze względu na duże pole interpretacyjne przepisów.

Jak mówi Renata Ciszewska, Technolog, Kierownik Laboratorium w firmie Styropmin, która dołączyła do pracy nad publikacją – Nawet małe odstępstwa od zatwierdzonego układu dachowego mogą być przyczyną tragedii. Dlatego tak ważne jest ujednolicenie interpretacji przepisów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego dachów. Systemy dachowe wykonane z wykorzystaniem styropianu są nierozprzestrzeniające ogień, a także uzyskują klasy odporności ogniowej całego przekrycia nawet na poziomie RE30. Ważne jest jednak, aby były one tworzone zgodnie ze specyfikacją sklasyfikowanych układów.

Grupa Merytoryczna PPOŻ., skupia ekspertów praktyków, przedstawicieli firm członkowskich z różnych sektorów budownictwa. Jej zadaniem jest stworzenie dokumentu, który określać będzie w jednolity sposób wymogi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego dachów, zalecenia dla wykonawców, zasady wyboru materiałów budowlanych i dobre praktyki sztuki budowlanej. Publikacja ta oparta będzie na aktualnych przepisach dotyczących bezpieczeństwa pożarowego.

Stowarzyszenie DAFA działa od 2006 roku zrzeszając firmy wykonawcze,  producentów i dostawców materiałów oraz urządzeń techniki budowlanej. Aktualnie w Stowarzyszeniu działa ponad 70 podmiotów, których wspólnym celem jest ujednolicenie warunków handlowych oraz standardów wykonawczych dachów płaskich i fasad. „Bezpieczeństwo pożarowe dachów” przeznaczona jest dla wykonawców, architektów, producentów i ekspertów branży budowlanej. Prace nad publikacją potrwają do końca 2016 r.

A to już wiesz?  Dystrybutor marki WIŚNIOWSKI otwiera Śląsk na nowe doznania

Styropmin od ponad 25 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą płyt styropianowych oraz spadków dachowych wykorzystywanych w różnych gałęziach i sektorach budownictwa. Pierwszą fabrykę Styropmin otworzył w Łochowie, niedaleko Mińska Mazowieckiego, głównej siedziby firmy. Od 2016 produkcja odbywa się również w fabryce zlokalizowanej w Oświęcimiu.

*****

Firma Styropmin od ponad 25 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą płyt styropianowych i spadków dachowych wykorzystywanych w różnych gałęziach i sektorach budownictwa. Styropiany fasadowe Styropmin posiadają niezależną Rekomendację Techniczną i Jakości Instytutu Techniki Budowlanej – zostały one przebadane przez ITB z uwzględnieniem zasad wiedzy technicznej i sztuki budowlanej oraz krajowych przepisów budowlanych. Jest to gwarancja wysokiej jakości produktu i potwierdzenie wszystkich deklarowanych przez producenta parametrów. Produkcja z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego i wykwalifikowanych pracowników, odbywa się w centralnej fabryce firmy w Łochowie oraz od 2016 roku w fabryce w Oświęcimiu.

Więcej informacji: www.styropmin.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Bezpieczeństwo pożarowe dachów – powstaje specjalistyczna publikacja dla branży BIZNES, Firma - Przedstawiciele Styropminu, w trosce o jakość i bezpieczeństwo realizacji dachów płaskich, dołączyli do Grupy Merytorycznej PPOŻ. powołanej przy Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad (DAFA).
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy