Aktualności

Accor wprowadza ALL CONNECT, nową koncepcję spotkań hybrydowych obsługiwaną przez Microsoft Teams

Komunikat prasowy Accor wprowadza ALL CONNECT, nową koncepcję spotkań hybrydowych obsługiwaną przez Microsoft Teams * * * INNOWACYJNA KONCEPCJA WYDARZEŃ HYBRYDOWYCH ZAPEWNIA BEZPROBLEMOWE FIZYCZNE I

Komunikat prasowy

Accor wprowadza ALL CONNECT, nową koncepcję spotkań hybrydowych obsługiwaną przez Microsoft Teams

* * *

INNOWACYJNA KONCEPCJA WYDARZEŃ HYBRYDOWYCH ZAPEWNIA BEZPROBLEMOWE FIZYCZNE I WIRTUALNE SPOTKANIA NA CAŁYM ŚWIECIE

Wiodąca na świecie grupa hotelarska Accor ogłosiła podjęcie współpracy z firmą Microsoft, aby przy pomocy platformy Teams wprowadzić ALL CONNECT. To nowe rozwiązanie umożliwi gościom na całym świecie łatwiej dostosować się do zmian i stylu pracy, które zapoczątkowała pandemia COVID-19 i zostaną z nami na dłużej.

Obecnie już 55% hoteli znajdujących się w portfolio marek Accor mających w ofercie sale konferencyjne zapewnia swoim klientom hybrydowe rozwiązania konferencyjne. Z nowej koncepcji wypracowanej przez grupę i Microsoft goście będą mogli skorzystać od kwietnia 2021 roku. ALL CONECT zagwarantuje hotelom pełne i wzbogacone doświadczenia, które podniosą poprzeczkę dla spotkań hybrydowych. Do 2022 r. Accor zamierza osiągnąć 100% zgodność hoteli z salami konferencyjnymi, tak by spełnić nowe standardy spotkań we wszystkich markach grupy na całym świecie – od ekonomicznych po luksusowe.

Dzięki usłudze Microsoft Teams Grupa Accor będzie mogła połączyć kulturę swoich usług i marek, umożliwiając klientom korporacyjnym i gościom fizyczne spotkania w hotelu z wirtualnymi interakcjami w wielu lokalizacjach jednocześnie. Spotkania będą odbywać się na platformie Microsoft Teams, gdzie uczestnicy mogą się łączyć i angażować w nie wirtualnie. W salach konferencyjnych hoteli sieci Accor, Microsoft Teams Rooms i Surface Hub 2S będą łączyć ludzi na miejscu ze zdalnymi uczestnikami, dzięki wykorzystaniu najlepszych urządzeń audio i video. Wszyscy biorący udział w spotkaniu będą mogli z łatwością prezentować treści i wchodzić w interakcję z wirtualnymi członkami, tak jakby byli w tym samym pomieszczeniu. Dzięki ALL CONNECT goście będą mogli organizować spotkania w ramach profesjonalnych i zintegrowanych doświadczeń z dowolnego miejsca.

Koncepcja skoncentruje się głównie na spotkaniach w mniejszym gronie, od 8 do 50 uczestników fizycznych. Goście i klienci będą mogli skorzystać z wiedzy wyspecjalizowanych zespołów, doświadczenia Grupy Accor w zakresie spotkań i wydarzeń, a także elastycznej cyfrowej platformy do rezerwacji. Usługa zaoferuje także zindywidualizowane programy spotkań i doświadczeń z zachowaniem rygorystycznych środków sanitarnych i bezpieczeństwa w ramach protokołu ALLSAFE opracowanego wspólnie z Bureau Veritas.

A to już wiesz?  Miraculum podsumowuje przychody w grudniu – wzrost o 29 proc. r/r

Jak wskazują wewnętrzne badania przeprowadzone przez Accor, 50% spotkań fizycznych zaplanowanych przez klientów firmy Meetings & Events w 2021 r. zostanie przełączonych na formaty wirtualne, a 70% respondentów postrzega spotkania hybrydowe jako ważną usługę w przyszłości. Tendencja do organizacji zdalnych wydarzeń i spotkań utrzyma się po zakończeniu pandemii, bez względu na zmiany w budżetach spotkań.

Pandemia Covid-19 spowodowała, że osoby podróżujące służbowo i planujące spotkania zmieniły dotychczasowy sposób pracy. Formaty wirtualne oraz hybrydowe stały się istotną częścią codziennego życia biznesowego. Nowa koncepcja Accor ALL CONNECT, stworzona we współpracy z Microsoft Teams, będzie ważnym narzędziem dla naszych gości, oferując im możliwość organizowania bezpiecznych, jakościowych i płynnych spotkań hybrydowych. ALL CONNECT to kolejny przykład szybkiej reakcji Grupy Accor na obecną sytuację, który jest następstwem wprowadzenia protokołu sanitarnego ALLSAFE i koncepcji Hotel Office & Coworking. Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z firmą Microsoft, wiedząc, że usługa Teams stała się nowym sposobem pracy dla 115 milionów codziennych użytkowników, którzy każdego dnia dzwonią, czatują i współpracują ze sobą – Patrick Mendes – Group Chief Commercial Officer in charge of Sales, Marketing, Distribution and Loyalty w Accor.

Organizacja pracy w przyszłości będzie się opierać na modelu hybrydowym, a usługi i doświadczenia oferowane klientom przez organizacje będą to odzwierciedlać. Chcemy, aby każda osoba i organizacja korzystała z nowego środowiska pracy w sposób zapewniający ciągłość biznesową. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Grupą Accor przy ALL CONNECT, pomagając ich klientom pozostawać w kontakcie, gdziekolwiek się znajdują – Jean-Philippe Courtois, executive vice president and president, Microsoft global sales, marketing & operation.

###
O ACCOR
Accor jest wiodącą grupą hotelarską na świecie oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 000 hotelach, kurortach i rezydencjach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa dysponuje jednym z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów hotelarskich obejmujących szerokie portfolio marek segmentu luxury, premium, midscale i economy z unikalnymi konceptami. Wyjątkowe i unikalne doświadczenia uzupełnia oferta rozrywkowa, bary i restauracje, markowe rezydencje prywatne, współdzielone obiekty noclegowe, consierge, przestrzenie co-workingowe i wiele innych. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym blisko 300 000 członków na całym świecie. Dodatkowo Grupa oferuje wszechstronny lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless, o korzyściach którego przekonało się już ponad 65 milionów członków z całego świata. ALL jako codzienny towarzysz hotelowych gości pozwala na wzbogacenie pobytu o dodatkową wartość i wzbogacone przeżycia związane z szeroką gamą benefitów, usług i doświadczeń. Accor jest głęboko zaangażowany w tworzenie zrównoważonego rozwoju aktywnie działając na rzecz naszej planety i lokalnych społeczności. W ramach programu Planet 21 – Acting Here. Accor działa na rzecz „pozytywnego hotelarstwa”, a w ramach Accor Solidarity, RiiSE i inicjatywę ALL Heartist Fund pomaga osobom w niekorzystnej sytuacji życiowej poprzez gwarancję wysokiej etyki biznesowej, odpowiedzialność względem turystyki i ekologii, zaangażowania w społeczność, zróżnicowanie i inkluzyjność. Założona w 1967 roku spółka Accor SA jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku OTC (kod ACRFY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na stronie: group.accor.com. Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku i śledzenia nas na Twitterze, LinkedInie i Instagramie.
.

A to już wiesz?  Badanie Fortinet: ciągłość biznesowa w polskich firmach podczas pandemii

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy